Instalace bezpečnostního a ochranného oplocení u strojních zařízení, výrobních linek
a robotických pracovišť.
Strojům rozumíme a chceme abyste si s nimi rozuměli i vy.
Jedním ze základních legislativních požadavků zabezpečení strojního zařízení je, aby nedocházelo k pracovním úrazům na pracovišti.
K tomu účelu slouží mimo jiné ochranné oplocení s použitím bezpečnostních prvků, které společně vytváří ochranu před vstupem do nebezpečné zóny. Bezpečnostní ochranné oplocení musí splňovat všechny podmínky evropské Směrnice pro strojní zařízení 2006/42/EC.
Z naší dlouholeté praxe, kdy realizujeme navržené opatření na základě posouzení rizik, kde pro zákazníka navrhujeme také řešení závad a nedostatků, se při realizacích setkáváme s těmito druhy instalací:
Ochranné oplocení pro používané strojní zařízení, pro které se vypracovává kompletní legislativní dokumentace pro následné vystavení Prohlášení o shodě ES a štítku CE, dle směrnice pro strojní zařízení 2006/42/ES.
Automatizované výrobní linky, kde se zmařujeme na celkovou logiku a efektivitu při výrobním procesu, dle směrnice pro strojní zařízení 2006/42/ES.
Pracovní prostor robotického zařízení, které upravuje ČSN EN 10218-2. Jsou zde mimo jiné definovány pojmy, které představují dosah robotického zařízení, včetně nářadí a obrobků, a umožňují tak stanovení celkového dosahu při konkrétní aplikaci. Jsou to: maximální prostor, mezní prostor, zabezpečený prostor, provozní prostor.
Co musí splňovat ochranné oplocení v průmyslu?
Bezpečnostní a ochranné opocení musí v souladu s evropskými normami splňovat mnohá kritéria, jako je bezpečná vzdálenost od nebezpečných zón, viditelnost, bezpečnostní komponenty a jiné. Důsledně dbáme na logiku a efektivitu celého systému bezpečnostního ochranného oplocení,
v žádném případě nemá ochranné oplocení zpomalit obsluhu strojního zařízení.
Jaké typy ochranného oplocení používáme?
Nejsme výrobcem ochranného oplocení, ale spolupracujeme s celou řadou výrobců, kterých výrobky používáme. Našim nejčastějším dodavatelem ochranného oplocení je společnost HABERKORN.
Vybíráme vždy materiály podle konkrétních potřeb na zabezpečení daného pracoviště.
Důležité faktory jsou většinou vzdálenosti k nebezpečnému prostoru či tzv. času doběhu různých rotačních či posuvných částí strojů.
V realizacích často využíváme svařovanou síť, plech, plexisklo, tahokov, popřípadě doplnění mechanických či elektromechanických zařízení typu bezpečnostních snímačů, spínačů a zámků, které musí být bezpečně vyhodnocovány PLC.
Pro jaké typy strojních zařízení provádíme instalace ochranného oplocení?
Pracujeme napříč průmyslem, jsme odborníci na bezpečnost strojních zařízení a nebojíme se žádné výzvy. Pracujeme pro výrobní průmysl, zpracovatelský, textilní, potravinářský, těžební atd...
Instalace ochranného oplocení je standardní zakázkou, které pro své zákazníky provádíme v rámci realizace opatření.
Jak probíhá příprava a instalace ochranného oplocení?
1. Posouzení návrhu na zabezpečení strojního zařízení, v případě absence, tvorba posouzení rizik
s přesným návrhem na zabezpečení strojního zařízení dle legislativy
2. Zaměření a nacenění realizace s přesným harmonogramem plánu realizace
3. 3D vizualizace a představení všech navržených bezpečnostních prvků po instalaci
4. Samotná realizace, která díky pečlivé přípravě trvá co nejkratší možnou dobu
5. Kompletní návod a zaškolení obsluhy po provedení úprav
6. Dokončení a předání všech dokumentů pro splnění legislativních požadavků
Neváhejte nás oslovit s poptávkou. Rádi Vám nabídneme nejlepší řešení.
Jme tým bezpečnostních inženýrů a techniků, kteří strojům (normám) rozumí a pomůžeme Vám, aby jste si s nimi rozuměli i vy!
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 724 106 651
S čím Vám můžeme pomoct?
Posouzení rizik a validace
Zajištění bezpečnosti na strojním zařízení
Vydání ES prohlášení o shodě a CE
Programování technologií
Robotická pracoviště